Lektorská a publikační činnost

Úvod / Služby / Lektorská a publikační činnost
Kniha o financích pro širokou veřejnost

Kniha Jak ovládnout své peníze je určena pro širokou veřejnost. Lidským způsobem popisuje zákonitosti finančního plánování a proč je dobré plánovat své peníze stejně jako třeba rodinnou dovolenou do hor. V dalších kapitolách je možné se dočíst řadu tipů a triků jak zvládnout domácí rozpočet, na co si dát pozor při realizaci nového bydlení anebo, jaké rezervy a jak si vytvářet.

1223

V kapitole Nenadálé situace (jejímž autrem je také Lukáš Urbánek) se můžete dozvědět více o tom, jaké životní rizika nás ohrožují a jaké je jejich pravděpodobnost. Která rizika je potřeba skutečně ošetřit a za která rizika platíme zbytečně pojišťovně.

Kniha je ve volném prodeji za cca 250 Kč. S malou slevou je možné získat knihu i s věnováním spoluautora v poradenské kanceláři VIP CO.

Finanční gramotnost – Den finanční gramotnosti

Jedním z cílů projektu Den finanční gramotnosti je zvýšit finanční vzdělanost obyvatelstva, a to pomocí standardizovaných lekcí finanční gramotnosti připravených pro různé věkové skupiny: žáky a studenty posledních dvou ročníků základních a středních škol, dospělé obyvatelstvo a speciální skupiny jako jsou děti v dětských domovech či ženy vystavené domácímu týrání a násilí.

Jednotlivé lekce jsou následující:

Lekce Školy finanční gramotnosti pro základní školy – cyklus čtyř lekcí

 • Lekce 1 – Základní hospodaření s financemi
 • Lekce 2 – Dobré a špatné úvěry
 • Lekce 3 – Finanční produkty
 • Lekce 4 – Investice

Lekce Školy finanční gramotnosti pro střední školy – cyklus čtyř lekcí

 • Lekce 1 – Finanční trh a jeho produkty
 • Lekce 2 – Dobré a špatné úvěry
 • Lekce 3 – Tvorba rezerv a důchodová reforma
 • Lekce 4 – Investice budou školit lektoři partnera projektu Pioneer Investments

Lekce Školy finanční gramotnosti pro dospělé

 • Lekce 1 – Jak správně na dluhy
 • Lekce 2 – Jak se správně pojistit a proč
 • Lekce 3 – Jak správně na rodinné finance
 • Lekce 4 – Jak správě financovat bydlení
 • Lekce 5 – Jak na důchodovou reformu
 • Lekce 6 – Jak správně investovat

Lekce finanční gramotnosti v rámci projektu Den finanční gramotnosti zdarma školí jednotliví vybraní a proškolení poradci Partners a odborníci Pioneer Investments, partnera projektu. Pokud máte o školení zájem, můžete kontaktovat VIP CO.

Nenech se dojit – byli jsme u toho

Kurzy o tom, co nás ve škole neučili. Dlouhodobý projekt zaměřený na vzdělávání široké veřejnosti v oblasti finanční gramotnosti. Kurzy jsou pořádané pro širokou veřejnost a jsou pořádané ve Zlíně, Jihlavě, v Olomouci a v Brně. Více o projektu se dozvíte na www.nenechsedojit.cz. Lektorem pro oblast Zajištění rizik byl Ing. Lukáš Urbánek, EFA.

Open semináře pro klienty VIP CO

Klienti VIP CO mají příležitost zúčastnit se pořádaných seminářů na různé témata reagující na situaci na finančním trhu a na měnící se legislativu. Díky většímu časovému prostoru lze danou oblast objasnit do větších detailů a souvislostí, než je tomu při klasickém jednání s klientem.

Lektorská činnost – Klub podnikatelek ze Zlínska

Workshopy na téma: Plánování financí na počátku podnikání – na co myslet na začátku podnikání, kalkulace ceny za služby/výrobek, rizika spojená s podnikáním. Individuální konzultace: Analýza rizik a eliminace rizik, Osobní mix (rady a tipy zaměřené na optimalizaci finanční situace, finanční bilance, financování bydlení a investice do nemovitostí, zajištění příjmů, příprava na penzi, ochrana majetku…).

Kontaktujte nás

Pokud si chcete sjednat schůzku, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte a napište nám.