Úvod / Proč bych měl(a) finančního poradce doporučit?

Proč bych měl(a) finančního poradce doporučit?

Rubrika:

Doporučením poradce získává klient nezávislost poradce při hledání vhodného řešení, jeho individuální přístup orientovaný v prvé řadě na potřeby klienta a nikoliv na vlastní prospěch. Dále dlouhodobý servis, který je zárukou vždy aktuálního nastavení všech využívaných služeb na finančním trhu a jejich správné nastavení bez zbytečných poplatků.

Poradce je placen ze strany finančních institucí formou provize za konkrétní realizované kroky na finančním trhu s klientem. Finanční společnosti ovšem poradce neplatí za jeho:

  • Nezávislost – poradce pracuje s více společnostmi na finančním trhu a může tak hledat pro klienta to nejvhodnější řešení dle jeho potřeb. Nezávislost poradce také spočívá v jeho profesním vzdělání a oprávnění od České národní banky poskytovat poradenství v oblasti investic, penzí, ochrany rizik a úvěrů. Všechny tyto faktory jsou předpokladem pro nezávislost poradce a jeho orientaci na skutečné potřeby klienta. Banka by byla nejraději, kdyby poradce spolupracoval pouze s ní a všem klientům ji doporučoval jako nejvhodnější řešení.
  • Individuální přístup – klient je na prvním místě. Důkladná analýza současného stavu, přání a cílů klienta, audit portfolia, nezávislost, Finanční plán, časová flexibilita jsou zárukou řešení ušitého přímo na míru klientovi. Nejedná se tedy o univerzální balíček. Banka by byla nejraději, kdyby poradce nabídl klientovi vždy produkt, který potřebuje prodat a ne ten, který by mohl být pro klienta lepší.
  • Dlouhodobý servis – v budoucnu se může stát, že se změní situace u klienta nebo že se změní situace na finančním trhu. V takovém případě už nemusí být Finanční plán doporučený poradcem aktuální a je potřeba jej upravit, zlevnit. Záměrem banky zcela určitě není klientovi nabídnout nejlepší úrokovou sazbu při změně fixace a snížit mu splátky na úkor svého zisku.

Líbil se vám tento příspěvek? Doporučte jej svým přátelům.
Lukáš Urbánek
Jeden z prvních držitelů prestižního certifikátu European Financial Planner - EFP v rámci ČR. Dlouhodobě se věnuje finančnímu poradenství a se svými klienty spolupracuje již od roku 1999. Ve své kanceláři se zaměřuje především na komplexní finanční poradenství, to znamená, že klientům sestavuje Finanční plán, který je návodem na to, jak si nejlépe pořídit nové bydlení, jak najít rezervy v domácím rozpočtu a vytvářet si rezervy, jak se vyhnout propadu životní úrovně v případě nenadálých situací či odchodu do penze, jak efektivně a bezpečně investovat... Více
Další příspěvky
Kontaktujte nás

Pokud si chcete sjednat schůzku, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte a napište nám.